Dermotto

Bitkisel ilaçlar denilince akla bitkilerden elde edilen ilaçlar gelir bunların bir kısmı kocakarı ilaçları denilen ve etkinliği kanıtlanmamış karışımlardır ve etkinlikleri şüphelidir. Eğer grup ise fabrika ortamında oranları bilimsel deneylerle belirlenmiş etkinliği deneysel çalışmalarla kanıtlanmış ürünlerdir. Fabrika ortamında üretimde her bitkisel özün miktarı, bu oranlarda elde edilebilecek başarılar ve olabilecek yan etkiler yüzlerce denek üzerinde basamak basamak denenerek tespit edilir.

Seboreik dermatit tedavisi için geliştirilen 2 bitkisel öz vardır ve şu şekilde etkilidir.

TTO (Tea Tree Oil);

Avustralya’da yetişen bir ağaçtan elde edilir. Seboreik dermatitte % 60 oranında rastlanan mantarı tedavi edici özelliği yanı sıra ciltteki kızarıklık, pullanma gibi klinik bulguları da yok eder.

Meyan kökü extractı;

Ülkemizde yaygın olarak yetişmektedir. Bitkisel kortizon içermektedir kortizonlu kremler gibi etki ederken kortizonun yan etkilerine sebep olmaz, özellikle kaşıntı ve kızarıklık için oldukça etkilidir.

Bitkisel Seboreik Dermatit İlacı

Saçlı deri seboreik dermatit tedavisinde % 4-5 TTO,  % 1 meyan kökü içeren solüsyonlar kullanılır. Çok daha düşük oranlarda TTO içeren şampuanlar üretilse de bu tür şampuanların herhangi bir olumlu etkisi olması beklenmez.

Saçlı deri seboreik dermatiti tedavisi için üretilen ürünler arasında bu oranlara en yakın bitkisel içerik yoğunluğu olan dermoTTO solüsyon vardır.

   Paylaş

Yorum yapılmamış