Dermotto

Bitkisel tedavi dendiğinde iki gurup ürün akla gelir;

Birincisi bitkilerle hazırlanmış özütler ya da bu bitki özlerinin belirli oranlarda karıştırılarak bir formül oluşturup bu formülle oluşturulan ilacın çok sayıda denek üzerinde bilimsel kurallar dahilinde denenmesi ve sonuca göre tedavi protokolü oluşturulması şeklinde yapılan tedavi.

İkincisi ise kocakarı ilaçları denilen şekilde çeşitli bitkileri ezerek ya da kaynatarak karıştırılması ile elde edilen ürünün uygulanması şeklinde olanıdır,bu tarz ürünleri hastanın kendisinin evde hazırlayabileceği içeriklere sahiptir.

Bitkisel Kepek Tedavisi

Bu sayfada kocakarı ilacı denilen tarzda evde hazırlanabilecek tedavi seçeneklerini göreceksiniz.

Formül 1; Elma Sirkesi, badem yağı, sarımsak yağı, çörekotu yağı

Saç ve saçlı deri elma sirkesiyle yıkanır arkasından sarımsak yağı, badem yağı ve çörek otu yağı ile hazırlanan karışım uygulanır 10-20 dakika sonra normal şampuanla kafa yıkanır.

Haftada 2-3 defa uygulamakla 3-4 haftada düzelme sağlanır, şikayetleri yeniden başlarsa tekrar uygulanabilir.

Tedavinin bilinen bir yan etkisi yoktur ancak bazı kişilerde elma sirkesi cildi tahriş edebilir bu durumda ikinci uygulamada 1/1 oranında sulandırılmış elma sirkesi kullanmak gerekir.

Bu uygulamalar sonuçları hakkında bilimsel veri olmayan tedavilerdir birde üzeine bilimsel çalışmalar yapılmış bitkisel tedaviler vardır bunların en etkilisi çay ağacı yağı (Tea Tree Oil: TTO) ve meyan kökü extractı dır. Bu ikisinin karışımıyla yapılan çalışmalarda % 95’in üzerinde başarı elde edildiği yönünde çalışmalar vardır.

   Paylaş

Yorum yapılmamış